• 9 maja 2024

Czasy, kiedy wystarczyło, aby plecak szkolny był pojemny i wytrzymały, już dawno minęły – dziś dobry plecak powinien mieć też atrakcyjny design.

Jakie plecaki są teraz modne

Plecak szachowy z emblematem misia i kieszeniami w kratę wygląda bardzo efektownie i oryginalnie. Popularnością cieszą się też plecaki z nadrukiem Anime oraz dla młodszych dzieci – plecak szkolny ze zwierzęcym nadrukiem i miękką naszywką z króliczkiem. Dobrze, aby był to pojemny model, odpowiedni dla tych, którzy noszą ze sobą do szkoły dużo rzeczy - podręczniki, stroje sportowe i inne ważne rzeczy. Jaki plecak dla 8 latka

Dziecko każdego dnia spędza dużo czasu z ciężką torbą na plecach, dlatego plecaki i inne przedmioty dla uczniów powinny być wygodne, bezpieczne i maksymalnie lekkie. Jak zatem wybrać plecak szkolny dla 8 latka?

Plecak powinien mieć sztywny korpus i gęste wstawki w tylnej części. Pamiętaj o elementach odblaskowych. Ważne, aby zawartość plecaka rozkładała się równomiernie na plecach. Plecak powinien być przestronny. Znajdą się w nim wszystkie akcesoria, w tym zeszyty, teczki A4. W przypadku młodszych uczniów ortopedzi zalecają wybór tornistra.

Jaki plecak dla 12 latka

Jak wybrać odpowiedni plecak szkolny dla dziecka? Tutaj obowiązuje zasada: im lżej, tym lepiej. Plecak dla dziecka w wieku 7-13 powinien mieć sztywną ramę, anatomiczny tył, wyposażony być w specjalne wkładki zabezpieczające kręgosłup i bark, co jednocześnie niestety zwiększa jego wagę.

Masa własna nie może przekraczać 1,5 kg. Ale lepiej spojrzeć na całkowitą wagę wraz z zawartością, która nie może przekraczać 10% masy ciała. Takie podejście pozwala uwzględnić indywidualne cechy dziecka. Najprostszym sposobem na określenie rozmiaru jest przymierzenie plecaka. Góra nie powinna opierać się o tył głowy, a dół o dolną część pleców. Nie zapomnij o pojemności. W przypadku większości produktów powinieneś wybierać modele o wysokości co najmniej 35-38 cm, głębokości 18 cm lub większej.

Jeśli chodzi o plecak, kształt i design nie są tak ważne. Niemniej sztywna konstrukcja nie pozwoli na pogniecenie zeszytów i podręczników. Tył plecaka jest zwykle rozumiany jako gęste plecy ze specjalnymi wstawkami, które powtarzają anatomiczne krzywizny pleców. Ortopedyczne oparcie równomiernie rozkłada obciążenie i nie szkodzi postawie dziecka,

Do produkcji plecaków zwykle stosuje się materiały syntetyczne. Wybierz np. nylon wysokiej jakości. Materiał ten jest lekki, nie gniecie się, jest odporny na zabrudzenia i zużycie, łatwo się pierze i szybko schnie. Jeśli materiał i szwy zostaną pokryte specjalną impregnacją, plecak jest chroniony przed wilgocią, a zabrudzenia usuniesz zwykłą wilgotną gąbką. Zwróć uwagę na spód teczki z ramą. Optymalnie, jeśli jest wykonany z wodoodpornego materiału, na przykład gumy.

Szerokość ramiączek powinna wynosić 4-5 cm Wysokiej jakości ramiączka są gęste z miękkimi podkładkami. Nie uciskają barków dziecka, nie ocierają skóry. Możliwość regulacji długości pozwala na wygodne ułożenie plecaka, równomiernie rozkładając obciążenie. Plecak powinien przylegać do pleców dziecka i nie spadać z ramion.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top